Збитки від злочинів, які розслідує НАБУ, більші за дефіцит державного бюджету України – Артем Ситник

| 10.02.2017 | 2 Comments

Збитки від злочинів, які розслідує НАБУ, більші за дефіцит державного бюджету України – Артем Ситник

10.02.2017 13:45

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюють розслідування у 264 кримінальних провадженнях, сукупний розмір предмету злочину у яких становить 82,9 млрд грн. Вказана сума перевищує граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України на 2017 рік. Про це повідомив Директор НАБУ Артем Ситник 10 лютого під час презентації Звіту про результати роботи Бюро за останні півроку.

«Цей звіт — найбільший із тих, які ми раніше оприлюднювали, адже в ньому йдеться про те, що конкретно ми зробили за 14 місяців, що минули від початку перших розслідувань. Впевнено стверджуємо, що НАБУ відбулося як незалежний правоохоронний орган нової формації, який ефективно знешкоджує корупційні схеми та запобігає створенню нових. Якщо хтось намагається спекулювати на тому, що від діяльності НАБУ немає економічної вигоди, то вона є», – наголосив Артем Ситник.

За словами Директора НАБУ, в процесі досудових розслідувань Бюро заарештовано грошові кошти в сумі 601,94 млн грн, 80,16 млн дол. США, 7,41 млн євро, 3170 фунтів стерлінгів, а також низку рухомого і нерухомого майна осіб, причетних до корупційних злочинів. «Причиною того, що ці кошти досі не повернуті на рахунки держави, є відсутність судових вироків», — зазначив Артем Ситник.

Як повідомив Директор Бюро, станом на кінець січня НАБУ завершило досудове розслідування у 50 провадженнях. Лише щодо 15 з них є рішення суду, 23 перебувають на стадії судового розгляду, а у 12 — розгляд досі не розпочався. «За такої вкрай неефективної роботи судів на вироки у резонансних справах доведеться чекати роками. Тому ми наголошуємо на необхідності створення Антикорупційного суду», — заявив Артем Ситник.

Артем Ситник повідомив, що важливим напрямком роботи НАБУ є боротьба з корупцією на держпідприємствах. 23% учасників у провадженнях, які наразі розслідують детективи Бюро, — це керівники державних або комунальних підприємств із часткою державної власності понад 50%. У результаті діяльності НАБУ вдалося запобігти розкраданню 583 млн грн, на рахунки державних підприємств повернуто 116 млн грн.

Детальний звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України за серпень 2016 року – лютий 2017 року — за посиланням: https://nabu.gov.ua/report/zvit-serpen-2016-lyutyy-2017

Стисло про результати діяльності НАБУ – в інфографіці.

Посилання на інфографіку в гарній якості:

https://goo.gl/A3BQ9v

https://goo.gl/YByStg

https://goo.gl/489bE9

https://goo.gl/zfDvyU

×
1 / 4

Category: Видеорепортаж

About the Author ()

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Excellent blog here! Also your site loads up very fast!
    What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
    I wish my web site loaded up as fast as yours lol

  2. note:

    This is a topic which is close to my heart… Thank you!

    Where are your contact details though?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *